QPR-managere 1897-2018

MANAGERE I QPR-HISTORIEN
NAVN Ansatt                                                  

Avsluttet

G. H. Mousell   Desember 1897 Mai 1902         
John Bowman  Mai 1902 Mai 1905                                                   
??? Juni 1905 Mai 1907
James Cowan Juni 1907  Juli 1914
James Howie  Juli 1914 Mars 1920
Ned Liddell  April 1920  Juli 1925
Bob Hewison Juli 1925 Mai 1931
John Bowman  Mai 1931 November 1931
Archie Mitchell  November 1931  Mai 1933
Mick O'Brien  Mai 1933  April 1935
William Birrell  April 1935  Mai 1939
Ted Vizzard  Mai 1939  April 1944
Dave Mangall  April 1944  Mai 1952
Jack Taylor Juni 1952  Mai 1959
Alec Stock  August 1959 August 1968
Bill Dodgin August 1968  November 1968
Tommy Docherty  November 1968 Desember 1968
Les Allen Desember 1968 Januar 1971
Gordon Jago Januar 1971  Oktober 1974
Dave Sexton Oktober 1974 Juli 1977
Frank Sibley Juli 1977  Juli 1978
Alec Stock  Juli 1978  August 1978
Steve Burtenshaw  August 1978  April 1979
Tommy Docherty  April 1979 November 1980
Terry Venables  November 1980  Juni 1984
Alan Mullery  Juni 1984 Desember 1984
Frank Sibley  Desember 1984 Juni 1985
Jim Smith  Juni 1985  Desember 1988
Peter Shreeves  Desember 1988  
Trevor Francis  Desember 1988  November 1989
Don Howe November 1989  Mai 1991
Gerry Francis  Juni 1991  November 1994
Ray Wilkins  November 1994 September 1996
Frank Sibley  September 1996  
Stewart Houston  September 1996 November 1997
John Hollins  November 1997  Desember 1997
Ray Hartford  Desember 1997 September 1998
Iain Dowie September 1998  Oktober 1998
Gerry Francis Oktober 1998  Februar 2001
Ian Holloway  Februar 2001  Februar 2006
Gary Waddock  Februar 2006  September 2006
John Gregory  September 2006  September 2007
Mick Harford  September 2007  Oktober 2007
Luigi De Canio  Oktober 2007 Mai 2008
Iain Dowie Juni 2008  Oktober 2008
Gareth Ainsworth  Oktober 2008 November 2008
Paulo Sousa 

November 2008

April 2009
Gareth Ainsworth  April 2009  Juni 2009
Jim Magilton Juni 2009  Desember 2009
Mick Harford  Desember 2009  Mars 2010
Neil Warnock  Mars 2010 Januar 2012
Mark Hughes  Januar 2012 November 2012
Harry Redknapp  November 2012  Februar 2015
Chris Ramsey Februar 2015 Oktober 2015
Neil Warnock Oktober 2015 November 2015
Jimmy Floyd Hasselbaink November 2015 November 2016
Ian Holloway November 2016  Mai 2018
Steve McClaren Mai 2018 Mai 2019
Mark Warburton Mai 2019  
















































2000