Hulse fikk spille i cupkampen mot Chelsea og deretter ligakampen mot Aston Villa, etter å ha vært ute i kulden siden april i fjor. Han må ha vist noe Mark Hughes har likt.
Troppen
1. Paddy Kenny
2. Armand Traore
3. Clint Hill,
4. Shaun Derry
5. Fitz Hall
6. Adel Taarabt
7. Bobby Zamora
8. Rob Hulse
9. DJ Campbell
10. Jay Bothroyd
11. Samba Diakite
12. Jamie Mackie
13. Danny Gabbidon
14. Akos Buzsaky
15. Taye Taiwo
16. Nedum Onuoha
17. Joey Barton
18. Luke Young
19. Tommy Smith
20. Heidar Helguson
21. Radek Cerny
22. Brian Murphy
23. Shaun Wright-Phillips
24. Anton Ferdinand
25. Djibril Cisse.
Ryddesjau
En god del trøyer har byttet eier internt i troppen, og i tillegg til Hulse har Sparky naturlig nok ryddet plass til alle de fem han selv har hentet inn. Det har skjedd på bekostning av de tre forsvarerne Bradley Orr som er solgt til Blackburn, Matt Connolly som er utlånt til Reading og Bruno Perone som aldri var god nok.
I tillegg er Jason Puncheon returnert til Southampton (som har lånt ham videre til Ollies Blackpool) mens Kieron Dyer og Ali Faurlin er ute for sesongen med skader.
Ephraim ute igjen
Den som vel er mest skuffet er nok atter en gang Hogan Ephraim, som etter to kamper i august og et utlån til Charlton fikk spille PL-kamp mot Villa forleden. Vi hadde blitt mindre forbauset hvis han hadde fått bli med videre på bekostning av Hulse.
Federico Macheda er fortsatt under 21 år og kan spille på ungdomskvoten. Det kan også en del av våre egne tidligere u-spillere, som Angelo Balanta, Bruno Andrade og Elvijs Putnins.
Danny Shittu, den siste overlevende fra klubbens tid i League One etter at Rowlands og Cook nå er ute, var åpenbart aldri aktuell for Mark Hughes. Det er en skjebne han deler med Patrick Agyemang, som også fortsatt er i klubben.