Det vi spurte om i mars var hvem som har scoret flest engelske landslagsmål som QPR-spiller. Vi gir poeng til alle som har svart Les Ferdinand eller Gerry Francis eller begge to.
Tre eller fire scoringer?
Da spørsmålet ble klekket ut var det i den hensikt å ha Gerry Francis som riktig svar. Han har nemlig fire scoringer som QPR-representant for England A, mens Sir Les bare fikk tre.
Problemet var imidlertid at Gerrys fjerde mål kom i en oppvisningskamp mot et sammensatt lag fra den amerikanske proffligaen, noe quizredaktøren hadde slurvet med å få med seg da oppgaven ble lagt på nett. Det er urimelig å la en slik showkamp telle i den store sammehengen, så rett svar må bli at begge står med tre.
Gavmild quizsjef
Spørsmålet var imidlertid formulert slik at deltakerne kunne forvente å skulle svare med bare ett navn, noe som åpenbart forvirret flere av dem som mente å vite at svaret skulle være to spillere. Den eneste måten å løse floken på er derfor å gi poeng til alle som har svart enten bare den ene eller bare den andre eller begge.
Noen mente imidlertid å vite at både Francis, Ferdinand og Andy Sinton har tre engelske landslagsmål. Sistnevnte har null, og juryen har derfor vedtatt at alle som har tatt ham med i svaret også får null poeng.
Poengflom
Resultatet er at de aller fleste innsenderne får poeng i denne runden: Lars Ødemark, Tore Karlsen, Frode Rekve, Tore Berntsen, Trond Johannessen, Knut Aksnes, Magne Buset, Hans Erik Mathisen, Lars E Næss, Gjermund Segrov, Fred Hammer, Christian Markussen, Martin Skarstein, Vegar Bakken-Løvaas, Ståle Sunde, Stian Karlsen, Arne Kongshavn, Eivind Vasstrand, og Lars Aaland.
Stillingen
Tre lodd: Tore Karlsen og Frode Rekve.
To lodd: Lars Ødemark, Tore Berntsen, Trond Johannessen, Knut Aksnes, Magne Buset, Hans Erik Mathisen, Lars Næss, Gjermund Sægrov, Martin Skarstein og Eivind Vasstrand
Ett lodd: Fred Hammer, Christian Markussen, Vegar Bakken-Løvaas, Ståle Sunde, Stian Karlsen, Arne Kongshavn, Lars Aaland, Viggo Aspås, Toralf Nilsen, Bjørn Soleng, Bjørn Idar Hansen, Steinar Sæther, Stig Anderson og Allan Mardal.
Klageadgang
I parentes bemerket så har det hendt at quizredaksjonen har glippet på riktige svar når vi har bladd oss gjennom tykke mailbunker. Så hvis du mener å ha svart rett, men ikke står på lista, send en klage til daghakon@besonet.ch.
Finner vi deg i mailloggen så skal du få poenget ditt godskrevet innen neste opptelling.
Ny oppgave
For å få litt mer spredning i feltet legger vi nå inn en flerpoengsoppgave i april. Det vi vil vite er:
Hvilke tre klubber er det QPR har møtt flest ganger i offisielle turneringer gjennom hele sin historie - fra 1895 og fram til utgangen av inneværende sesong?
Som «offisiell turnering» regner vi alt seriespill i Football League / Premier League, samt FA-cupen, ligacupen, gamle Southern League og alle playoffkamper om opp- og nedrykk. Du får ett poeng for hver av de tre klubbene du klarer å pirke inn, og du behøver ikke tenke på innbyrdes rekkefølge.
Regler
Hvert poeng gir ett lodd i en trekning som foretas ca 1. juni. Du har større sjanse for å vinne hovedpremien (en QPR-trøye for sesongen 2013/14) jo flere oppgaver du klarer å løse. Vi deler ut bonuslodd dersom oppgaven viser seg å være så vanskelig at bare én eller to deltakere klarer å løse den. I tillegg vil også den deltakeren som har vunnet flest lodd gjennom hele spørsmålserien få en oppmerksomhet når strek blir satt. Deler flere på den prestasjonen blir det loddtrekning.
Konkurransen er kun åpen for supporterklubbens betalende medlemmer. For å kunne vinne må du ha betalt kontingent for 2012/13 innen 1. juni. Svarfristen denne gangen er onsdag 1. mai.


