Av STEINAR SÆTHER

To mannskaper med høy sjøltillit vil potensielt gjøre dette til en jevn kamp. Har vi en tolvte mann i publikum?

En fin og fortjent seier i nord-Wales gjorde lørdagskvelden god som gull.
Wrexham med tre opprykk på rad kan ha møtt veggen nå. Jeg kan huske Swansea som det eneste laget i moderne tider som har klart fire, og endog ledet daværende 1. divisjon før julestria satte inn. 

Det endte med nedrykk. Og ikke bare med ett, men plutselig var de tilbake der de starta fra. Wrexham uten særlig med Hollywood-dollar kan fort finne tilværelsen i Championship ukomfortabelt. 
Vi hjelper dem gjerne med det, sjøl om de røde dragene ikke er våre erkefiender.

Championship-erfaring
Pottemakerne fra Trent sine bredder er erfaren som klubb på dette nivået. Det har blitt mye opp og ned på tabellen i Championship gjennom mange sesonger. Noen ganger har det sett skummelt ut for eksistensen på nivå to. Laget har tidvis sett kjedelig ut med spillere som har virka knuselige. Men de har klart seg.

I starten på denne sesongen har leira sett mye sterkere ut. Kun ett leireprodukt har gått i knas mens fire ganger har produktet endt med høyeste pris. 

Manager Mark Robins må ses på som en vinnertype. Som spiller gjorde han det godt i Premier League for Man Utd og Leicester City. I FA-cupfinalen 1990 var han en av de aller beste på banen under Sir Alex. 

Hans karriere som manager huskes aller best fra de åtte årene han var manager i Coventry. Åtte år er ikke for alle i den bransjen, som vi veit! 
Nå håper skokken med pottemakerfans at Robins tar en Coventry på nytt. 

Sterk start
Det starta med 3-1 hjemme over geitebukkene. Første reise ga 3-0 borte over ennå svakere Wednesday. Et potensielt bedre Southampton måtte slukøra innse at pottemakerne vant 2-1 sør på kysten. Tapet for West Bromwich før landslagene viste muskler, var knepent og delvis ufortjent, skrives det. 0-1 på Bet365 Stadium der, altså! 
1-0 over Birmingham samme sted sist lørdag var det mer svung over, det i en kamp beskrevet som jevn.

Har Stoke City overprestert til nå? Jeg leiter med flomlys og stearinlys blant spillerne manager Robins kan disponere, og finner ingen god grunn til at seiersrekka skal fortsette veldig lenge. En plass over midten er nok realistisk.
 
Om da ikke Robins kan trylle leire til hardere materiale. Og at potensielt sterkere mannskaper ikke får ut potensialet.

Navn som holder godt nivå er målvakta Victor Johansson, svensk av avstøpning. I de bakre rekker noterer jeg Aaron Cresswell, Ben Wilmot og Ben Gibson. De andre i forsvaret kjenner jeg ikke fra før. Imidlertid er det verdt å merke seg at Junior Tchamadeu og Bosun Lawal har spilt det meste på backene så langt. Lawal er endog oppført som sentral midtbane på klubbens egen spillerside.

Midtbanen inneholder Steven Nzonzi, Ben Pearson samt asiatiske Bae Junho og Tatsuki Seko. Også her er andre navn ukjente. Likefullt har han med det verdifulle fornavnet Million spilt mye allerede.
I front er Sam Gallagher et kjent navn. Alternativene er Divin Mubama og Sorba Thomas.

Ukjent skadesituasjon
Ingen av lagene har torsdag kveld opplyst noe om skadesituasjonen. Om vi skal tro det vi fikk høre for ei uke sida av Stèphan, vil Chair være klar til tidligkampen. Også Poku og Clarke-Salter skal være tett på spilletid.

Begge mannskapene er fulle av sjøltillit. 
Stoke med 9 skårede mål og kun 3 baklengs, vi med 2 seiere på rad og stadig bedre spill.
Jeg tror på en jevn kamp. Kan hjemmepublikumet utgjøre den lille forskjellen?

Come on U Rangers at heart!