Av STEINAR SÆTHER
Endelig! Tre baller i nettmaskene og vi kunne juble over en etterlengta seier igjen. Vi var det beste og det mest underholdende mannskapet, så seier`n var fortjent. Men på tradisjonelt Championship-vis måtte karene våre slite seg til ettmålsseier.
Det blei en målrik serierunde. 44 mål totalt, 6 kamper med 4 mål eller mer. Kun èn kamp endte uten skåringer.
Lokaloppgjøret søndag i Sheffield bekrefta uglenes umulige situasjon som bunnlaget. Hva de gule og grønne fjærkreene i Norwich bedriver aner jeg ikke, dog er 1-4 borte for Birmingham, og nest siste plass med 9 stusselige poeng, ikke den klubben verdig. Coventry tok seg sammen fra og med halvtimen av første omgang og snudde 2 Heggebø-mål til seier 3-2. De himmelblå leder med 7 poeng på Boro.
Blackburn Rovers
Langtur midt i uka med Blackburn som siste busstopp. Røverne starta svakt i august, gjorde det noe bedre etter hvert, men det er først i oktober og november de har stjålet nok poeng til å klatre bort fra nedrykksstriden.
Fire striesekker med tjuvegods på de fem siste gir plass 18 som er 3 under oss. 6-1-8 og 16-20 er de foreløpige tallene. Vi tok kun ett steg opp etter seier`n over tigergutta. Imidlertid er vi kun 3 poeng og noen mål i minus bak plass 6.
Manager Valèrien Ismaèl har hatt jobben siden februar. Han spiller gjerne 3-4-1-2. Aynsley Pears har overtatt hanskene etter ungarske Toth som sto brorparten av de første kampene, og nå er skada. Forsvaret er solid med kun 20 i eget nett. Miller, McLoughlin og Pratt står godt sammen med vingbackene Alebiosu og Hedges.
Eks Start-spiller
Sondre Tronstad fra Kristiansand spiller mye i fireren foran mens japanske Morishita og Gudjohnson er ok i angrepslinja. Legg så merke til at de skårer kun ett mål i snitt per kamp (16). Vi er altså sprekere foran mål.
Hele sju spillere er ute med skade hvorav minst et par av dem (foruten Toth) kunne spilt denne kampen.
Vi har altså kun Walsh og Larkeche ute.
Angrepsspill
Det jeg satte mest pris på mot tigergutta var at vi gikk så raskt i angrep. Det skapte mange sjanser som igjen ga resultat tre ganger. Ikke så mange av oss liker pasninger på tvers og bakover når det meste aller helst skal foregå lengst framme. Så vi håper dette fortsetter på Ewood Park.
Vi tar gjerne på oss svarte briller slik som B-gjengen gjør. Vi reiser ikke til verken Blackburn eller andre arenaer for å underholde hjemmefansen. Hva med en røverhistorie i reiseveska, karer!
Go, bring on three points, U Rs!

