Hvilken lykkestund onsdagskvelden blei! At bortekompleksspøkelset knakk nakken på Stamford Bridge var det lille ekstra :-) Men etter å ha sovet av seg både rus og lykkerus må vi innse at sjøl om vi generelt gjorde en god kamp, var det Cesar mellom stengene som var kongen på banen - og det hjalp sjølsagt at Abramovitsj sitt milliardlag var ineffektive.

Cupkompleks
Litt skummelt å friskmelde serieformen vår etter denne kampen, mener jeg. Nå er det FA-cupen som gjelder, ei turnering ingen av oss er spesielt gode i. Vi ryker som oftest ut etter en kamp og to, og birminghammerne er på samme nivå de med.

Har formen noe å si? Nja, det er vel heller hvem de ulike lagene stiller med som betyr mest - med enkelte stygge unntak mot miniputter. Det er det vi f.eks kaller reale undervurderinger.

Blanda drops
Hvem er det lagene stiller med lørdag? Både a- og b-spillere er sannsynlig.
Steve Clarke kan mangle hele den vanlige forsvarsrekka, den som bl.a hindra oss i å skåre mer enn ett mål i serien nylig. 4-5 mann framover kan også være ute, holdes ute.
Tett kampprogram og noen har vondt både her og der. Men Mulumbu spiller, det i sin siste kamp før afrikamesterskapet.

Tal Ben Haim
Diakitè har allerede reist sydover i varmen.
Harry har i dag uttalt at opptil 4 mann kan skiftes ut kontra eventyret på brua. De som er "i fare" er Nelsen og Hill, og Mackie og Taarabt, som har spilt nesten alt av jule- og nyttårskamper.
Inn vil jeg tru at både nye Tal Ben Haim (i forsvaret) og den hjemvendte traktorsønnen DJ Campbell kommer. Enten som innbyttere eller kanskje allerede fra start.
Ferdinand og Faurlin er også navn vi trulig ser lørdag. Og hvor i landskapet befinner Ephraim seg nå?

Litt om formen allikevel: WBA kom til Loftus Road i svak form, skåra to, vi skåra ett, dommer`n var dårlig, og dermed var de tilbake på sporet av en god plassering. 0-2 på Old Trafford dernest var som det skulle, men 1-2 på the Hawthornes var ikke som det skulle. Så formen er ikke veldig god.

Cupspesialisten Harry
Vi har prestert langt bedre etter Harrys ankomst og har 2-3-3, som betyr 9 poeng på 8 kamper. Det som betyr mest i denne kampen trur jeg er Harrys cupegenskaper. Både Harry og Steve Clarke har uttalt at de tar cupen seriøst.
Av disse to er det Harry som har klart best cup-CV. Han tok bl.a Portsmouth til finalen i 2008 hvorpå de vant den også. Året etterpå tok han Spurs til finalen i ligacupen, riktig nok med tap i finalen.

Jeg ser for meg en forholdsvis jevn kamp men vi stiller nok noe sterkere med spillere som har noe å bevise.

Seier 2-1 eller 3-1 ligger i mitt hue nærmest. Uansett seier vil det være vår seier nummer 100 i FA-cupens historie. Skal vi fikse den milepælen? Jeg stemmer JA!

Historikk
QPR og West Bromwich Albion har møttes i fire cupkamper, to i FA-cupen og to i ligacupen. Begge lag har én seier i hver av turneringene.
Vi har dog vunnet ved de viktigste anledningene. I 1967 vant vi vårt eneste skikkelige trofé, da vi slo WBA 3-2 i ligacupfinalen på Wembley.

3. april vant vi semifinalen i FA-cupen på Highbury. Her er høydepunktene.