Av KÅRE SVANG
Steve Cook og Liam Morrison var begge dessverre ute fra startoppstillingen mot Preston i forrige kamp. Inn kom Morgan Fox og Jake Clarke-Salter som stopperpar, mens Dunne og Paal bekledde hver sin back.
To defensive midtbanespillere i Varane og Field, mens Saito og Smyth på hver sin kant. Morgan spilte i 10’er rollen og Rayan Kolli stod helt på topp.
Tatt på senga
Swansea åpnet kampen med godt trykk og det var ingen vil om at dette var en kamp de ville vinne. Vet ikke om QPR ble tatt litt på senga ut fra måten Swansea åpnet på, men det virket ikke som våre menn fra London W12 var klare for match i dag.
Uten at QPR hadde vært i nærheten av ballen kom 0-1 imot etter 12 minutter. Innlegg fra Swansea sin høyre side og ballen strøk gjennom hele boksen vår og fra motsatt side kom Cullen med Dunne halsende en meter bak. En meter på etterskudd var nok det, Cullen kunne bredside ballen i mål fra 12-14 meter. En fortjent ledelse.
De neste 10 minuttene ble nøyaktig som de første 10-12 minuttene. QPR spillerne lot Swansea gjøre akkurat som de ville, det var liksom ingen motstand i det hele tatt. Spørsmålet var bare når Marti skulle foreta seg noe fra sidelinjen, men også han satt nærmest paralysert. Det ble ikke foretatt noen endringer som var synlig for oss tv-seere.
Tafatt forsvar
Swansea doblet ledelsen etter 28 minutter – og det var så enkelt så enkelt. Snakk om å spille seg gjennom et forsvar omtrent uten motstand. Hvor var Paal og Fox? Hvor var kommunikasjonen? Cullen satte sitt andre mål fra 3-4 meters avstand, med flere QPR spillere rundt seg. Meget svakt!
Kun fire minutter senere satt ball nr 3 bak Nardi i QPR målet. Denne gang fra motsatt side og to mål scorer Cullen var tilrettelegger, mens Franco satte ballen i mål. Målet kommer som følge av at laget ikke var organisert i det hele tatt og trolig viste ingen hvilken posisjon de hadde lenger.
Denne 1 omgangen var noe av det mest trøstesløse jeg noen gang har sett av et QPR-lag. Vi skapte ikke en eneste mulighet og bakover var det til dels kaos og «åpen låvedør». Hele 83-17 i ball possession og null avslutninger på motstanders mål sier sitt.
Spillerbytter
Til 2 omgang ba jeg om at Marti måtte bytte ut maks antall spillere, altså 5, men Marti nøyde seg med 3 spillere. Ut gikk Paal, Saito og Morgan, mens Ashby, Chair og Madsen kom inn.
Det er ingen vits i å drøye dette referatet for 2 omgang var nesten like håpløst, men både Chair og Madsen var positive de. Laget våknet litt og fikk sin første corner for dagen etter 55 minutter.
Martí gives his reaction 🗣 pic.twitter.com/Sd8lJM5ekW
— QPR FC (@QPR) December 26, 2024
Syltynt
Et par halvsjanser er vel å strekke det så langt det er mulig, men dette var svakt. Og det verste av alt var at Swansea overhodet ikke var noe godt lag. De vant en fortjent seier, men det var over et meget svakt QPR lag i dag.
Om vi tar med at både Paal og Varane fikk hvert sitt idiotiske gule kort så er det meste oppsummert. Det er bare å glemme dette «makkverket» av en kamp og se tre dager frem. Det er fortsatt lov til å tro på julenissen, og at dette endrer seg til kampen mot Norwich på søndag.
Jeg har trua på Marti og gutta.. Dette var en miss!!
Kampstart søndag er kl. 13:30. Vel møtt, og fortsatt god jul alle sammen.