Bolton avgjorde kampen 2 minutter før slutt med en merkelig skudd fra midtbanen som lurte keeperen vår trill rundt. Dette ble også det eneste målet i en kamp vi dominerte fra start til slutt. Mål er imidlertid mål, og vi er dermed ute av årets turnering.
Kampen mot Leeds ble av det tøffe slaget, der grinete Leeds-spillere sørget for dårlig stemning med kjeftbruk, holding og slag. Det er godt mulig spillerne var inspirert av Don Revie´s Super Leeds, som jo vant ligatittelen suverent for knappe 40 år siden med blendende fotball tilsatt kjeftbruk, holding og beinharde tacklinger.
Leeds tok også ledelsen i denne 8. delsfinalen, men vi kom tilbake med de nødvendige to målene som ble satt inn av Christian Breivik og Nicolai Hegertun.
Sluttresultat 2-1 og kvalifisering videre til kvartfinalen.
Bor du i området Snarøya så kom til ballanlegget og hils på resten av gjengen. I tillegg gjør det seg med supportere på sidelinja. Velkommen skal du være.
Gruppespillet varer frem til kl 1330 for QPR sin del. Fra kl 1500 er det sluttspill og finaler kl 1730.
Spilleplan
09:00 QPR 2 - Everton 0-1
09:25 Manchester City 1 - QPR 1 0-3 (Hanstad 2, selvmål)
11:05 QPR 2 - Leeds 1 0-6
11:30 Tottenham 2 - QPR 1 0-3 (Hegertun 2, Bjørnstad)
13:10 Bolton - QPR 2 2-0
13:10 QPR 1 - Tottenham 3 2-0 (Gåsland, Breivik)
QPR 1 er dermed kvalifisert for sluttspillet etter tre strake seire og 8-0 i målforskjell.
QPR 2 er ute etter tre strake tap og 0-9 i målforskjell.
8. delsfinale
QPR 1 - Leeds 2-1 (Breivik, Hegertun)
Kvartfinale
QPR - Bolton 0-1
Tottenham's førstelag vant til slutt turneringa, noe du kan lese mer om på Supporterunionens nettsider.





